Savaime suprantama, jog investuotojai siekia, kad jų investiciniai portfeliai atneštų teigiamą grąžą. Kiekvienas formuodamas savo portfelį daro tai labai individualiai. Vieni labiau remiasi investavimo “taisyklėmis”, kiti mažiau. Kaip ten bebūtų, dauguma atkreipia dėmesį į koreliaciją, kuri turi nemažą reikšmę valdant investicijas. Vienas iš potencialių klientų norėjo pamatyti mūsų valdomo fondo “Algorithmic Trading Portfolio” koreliaciją lyginant su kitais sistematiniais – algoritminiais fondais, tad dalinamės keliais paveikslais ir su jumis.

Pasižiūrėjus į paveikslus galima daryti išvadą, kad dideli algoritminiai fondai yra labiau linkę koreliuoti vieni su kitais, o mažesni – mažiau. Dažnai tai nulemia likvidumas. Mažesni fondai yra žymiai lankstesni ir gali naudoti įvairesnes strategijas, o dideliems, tai kur kas sudėtingiau. Jiems tenka atsiriboti nuo investicijų į tas rinkas, kurios yra per mažos jų norimoms prekyboms apimtims. Sunku įsivaizduoti, kaip pavyzdžiui Winton Capital Management fondas, valdantis 12,3 milijardo dolerių galėtų prekiauti nakties laikotarpiu, kai likvidumas labai sumažėja, arba prekiauti gana dideliu dažnumu. Todėl dideli fondai tipiškai gaudo didesnius rinkos trendus ir laiko pozicijas gana ilgai. Tai lemia, kad didelė dalis tokių fondų rodo panašius, koreliuotus rezultatus.

Tuo tarpu maži, kelių ar keliasdešimties milijonų fondai, gali prekiauti tiek dideliu dažnumu, tiek nakties laikotarpiu, tiek mažiau likvidžiais finansiniais instrumentais. Taigi mažesni fondai žymiai rečiau pasižymi stipria rezultatų koreliacija su kitais fondais ir labiau tinka investiciniam portfeliui.

Svarbu suprasti, kad finansų rinkoms tampant globaliomis, jos tampa viena nuo kitos priklausomos, todėl jei krenta vienos, tai dažniausiai kartojasi ir kitose. Todėl toje pačioje turto klasėje surasti investicijų, mažai koreliuojančių tarpusavyje, darosi vis sudėtingiau. Patarimas kiekvienam investuotojui paprastas – didesnė investicinio portfelio diversifikacija, išskaidant į kuo mažiau koreliuotas investicijas – tuomet bus mažesnė rizika.