Socialiai atsakingos investicijos

Raymond‘o Jacobs‘o, Franklin Real Asset Advisors generalinio direktoriaus, teigimu <..> „Investicijos į socialinę infrastruktūrą leidžia pasiekti dvigubą naudą: generuoti finansinius srautus bei prisidėti prie socialinės gerovės kūrimo.“<…> Pastaraisiais metais tokia sąveika yra vis labiau vertinama ir finansų rinkose, o galimybė uždirbti bei būti socialiai atsakingu vilioja ne vieną investuotoją. Taigi, iškyla klausimas, kokios investicijos gali pasiūlyti tokią, dvigubos naudos, sinergiją?

Turto valdymo įmonė Orion Asset Management norėdama atsakyti į šį klausimą pristato socialiai atsakingo investavimo į nekilnojamą turtą (toliau – NT) apžvalgų ciklą.

Pirma apžvalgų ciklo tema: kodėl investicijos į ilgalaikės priežiūros namus (kitaip dar vadinamus senelių ar slaugos namus) įgauna vis didesnį pasitikėjimą tarp Europos investuotojų? Galbūt tai puikus metas ir Lietuvai atrasti naują investicijų nišą?

Ilgalaikės priežiūros namai

Knight Frank atliktas ilgalaikės priežiūros namų rinkos tyrimas Europoje (2020) atskleidė, kad per paskutinius penkerius metus investuotojų susidomėjimas tokio tipo investicijomis išaugo daugiau nei dvigubai ir 2019 m. siekė 6,5 mlrd. EUR. Nors tai sudaro tik apie 2,5% nuo bendrų investicijų į komercinį NT Europoje, tačiau dar prieš penkis metus šis skaičius nesiekė net 1%. Natūralu, kad kyla klausimas: kokie pagrindiniai veiksniai lemia tokį spartų šios turto klasės populiarumo augimą tarp investuotojų?

Skaitykite daugiau…