UAB „Orion Asset Management“ valdomas investicinis fondas „Orion Alternative Energy Fund“ (toliau – OAEF) praėjusią savaitę išmokėjo investuotojams 19,588 mln. eurų. 2014 metų rugpjūčio mėnesį veiklą pradėjęs ir tuomet 11,1 mln. eurų lėšų iš investuotojų pritraukęs OAEF, per mažiau nei 3 metus ne tik sugrąžino investuotojams visas jų lėšas, bet ir išmokėjo daugiau kaip 10 mln. eurų investicinę grąžą (OAEF investuotojams yra iš viso išmokėjęs 21,3 mln. EUR).

Šiuo metu OAEF vidutinės metinės grąžos rodiklis (IRR) sudaro beveik 27 proc.

„Fondo pasirinkta strategija investuoti į atsinaujinančios energetikos projektus jų vystymo fazėje buvo sėkminga ir užtikrino solidžią grąžą šia strategija patikėjusiems bei ankstyvos investicijų stadijos riziką prisiėmusiems investuotojams. Reikia pripažinti, kad fondo rezultatai atitiko ir net gi viršijo scenarijų, kurį investuotojams buvome pateikę kaip optimistinį fondo veiklos pradžioje“, – sako OAEF valdytojas Benas Poderis.

Metų pradžioje pranešta, kad OAEF valdytą UAB „Pamario jėgainių energija“, turinčią 45 MW galios vėjo jėgainių parką Mažeikių rajone, įsigijo „IKEA Group“ kontroliuojama investicijų bendrovė „IRI Investments Lietuva“, o šis sandoris buvo sėkmingai užbaigtas balandžio pradžioje.

„Sėkmingai užbaigus vieną didžiausių įmonių įsigijimų sandorių Baltijos šalyse šiais metais, įmonė yra pasiruošusi naujoms investicinėms idėjoms ir projektams, – sako  UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius Ramūnas Baranauskas. – „Liekame ištikimi savo strategijai tapti nišinių alternatyvių investicijų valdytojais, todėl jau siūlome ir artimiausiu metu investuotojams dar pasiūlysime investuoti  į mūsų naujus projektus privataus kapitalo, nekilnojamojo turto bei likvidžių finansų rinkų srityse.

***

Trumpai apie „Orion Alternative Energy Fund“

Pagal savo investavimo strategiją „Orion Alternative Energy Fund“ yra specializuotas rizikos kapitalo strategijos fondas. Visą savo turtą Fondas investuoja į didele rizika pasižyminčias alternatyvios energetikos srityje veikiančias arba pradedančias veikti bendroves, įskaitant ir projektus, plėtojamus nuo „plyno lauko“ stadijos. Į tikslines bendroves Fondas sieks investuoti ankstyvoje jų fazėje – tuo metu, kai bendrovės dar nevykdo veiklos ir gali neturėti jokių veiklos rezultatų.

***

Trumpai apie „Orion Asset Management“

 

„Orion Asset Management“ yra viena didžiausią patirtį turinčių turto valdymo įmonių Lietuvoje, valdanti nišinius fondus, išsiskiriančius savo investavimo strategija. Lietuvos rinkoje savo veiklą pradėjusi 2000 metais, bendrovė šiuo metu valdo 16 investicinių fondų ir individualius portfelius, o valdomas turtas siekia daugiau kaip 60 mln. eurų.

Daugiau informacijos:

Benas Poderis

UAB „Orion Asset Management“ Investicinių fondų centro vadovas

Tel. 8 5 231 38 33, el. paštas bp@orion.lt

http://am.orion.lt/