UAB „Orion Asset Management“ valdomas investicinis fondas „Orion Alternative Energy Fund“ (toliau – OAEF) sėkmingai užbaigė UAB „Pamario jėgainių energija“ akcijų pardavimo sandorį.

„Pamario jėgainių energiją“, valdančią 45 MW galios vėjo jėgainių parką Mažeikių rajone, įsigijo „IKEA Group“ kontroliuojama investicijų bendrovė „IRI Investments Lietuva“.

„Projektas, prie kurio dirbome keletą metų, ir jo pardavimo sandoris, apie kurį pranešėme prieš pora mėnesių, šiandien yra baigtas. „Orion Alternative Energy Fund“ komanda gali pagrįstai didžiuotis įgyvendinusi sėkmingą projektą, kurio metu buvo pastatytas ir pradėjo veikti pavyzdinis vėjo jėgainių parkas –  vienas efektyviausių Lietuvoje. Šiandien jau galima pasakyti, kad fondo pasirinkta strategija buvo sėkminga ir užtikrino solidžią grąžą ja patikėjusiems investuotojams“, – sako OAEF valdytojas Benas Poderis.

Užbaigto sandorio vertė yra neatskleidžiama, tačiau OAEF investuotojai gali tikėtis daugiau nei 25 proc. viršijančio vidinės grąžos rodiklio (IRR). Pardavimo sandorio lėšos artimiausiu metu bus išmokėtos OAEF investuotojams.

Pardavėjo finansų patarėjai buvo „SUMMA Advisers“, teisės patarėjai – „Valiunas Ellex“, pirkėjo patarėjai – „Glimstedt“ ir „Green Peninsula“.

Pernai rudenį pradėtas struktūruotas pardavimo procesas domino ir vietos, ir tarptautiniu mastu veikiančius investuotojus, o baigiamajame etape galutinius pasiūlymus buvo pateikę 5 potencialūs pirkėjai.

„Pamario jėgainių energijos“ valdomas vėjo elektrinių parkas yra vienas iš didžiausių pagal instaliuotą galią ir pernai buvo vienas efektyviausių Lietuvoje. Vien per pirmuosius šešis veiklos mėnesius 2016 metais vėjo parkas pagamino beveik 83 GWh elektros energijos. Parko jėgainės yra vienos iš aukščiausių Lietuvoje. Kiekvienos jų aukštis siekia net 120 metrų, sparnuočių diametras – 117 metrų, svoris – 350 tonų, o  instaliuotoji galia – 2,4 MW. Parkas yra laimėjęs Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos organizuotą AEI skatinimo kvotų paskirstymo aukcioną, kuriame užsitikrino fiksuotą 70,96 EUR/MWh elektros supirkimo tarifą 12-ai metų.

Trumpai apie „Orion Alternative Energy Fund“

Pagal savo investavimo strategiją „Orion Alternative Energy Fund“ yra specializuotas rizikos kapitalo strategijos fondas. Visą savo turtą Fondas investuoja į didele rizika pasižyminčias alternatyvios energetikos srityje veikiančias arba pradedančias veikti bendroves, įskaitant ir projektus, plėtojamus nuo „plyno lauko“ stadijos. Į tikslines bendroves Fondas sieks investuoti ankstyvoje jų fazėje – tuo metu, kai bendrovės dar nevykdo veiklos ir gali neturėti jokių veiklos rezultatų.

Trumpai apie „Orion Asset Management“

 

„Orion Asset Management“ yra viena didžiausią patirtį turinčių turto valdymo įmonių Lietuvoje, valdanti nišinius fondus, išsiskiriančius savo investavimo strategija. Lietuvos rinkoje savo veiklą pradėjusi 2000 metais, bendrovė šiuo metu valdo 15 investicinių fondų ir individualius portfelius, o valdomas turtas siekia daugiau kaip 80 mln. eurų.

Daugiau informacijos:

Benas Poderis

UAB „Orion Asset Management“ Investicinių fondų centro vadovas

Tel. 8 5 231 38 33, el. paštas bp@orion.lt

http://am.orion.lt/