Investicijų valdymo įmonė „Orion Asset Management“ kuria investicinį fondą, lėšas įdarbinsiantį privačios skolos turto klasėje ir sieksiantį dviženklės grąžos.

Įmonės fondas „Orion Private Debt Fund I“ ketina investuoti į ne viešas įmonių išleisimas obligacijas su užstatu. Tokiu būdu ketinama investuoti į obligacijas įmonių, kurioms trūksta lėšų plėtrai, tačiau kurios nenori priimti naujų rizikos kapitalo investuotojų į akcininkų struktūrą. Taip pat fondas ketina finansuoti įmonių įsigijimo, išpirkimo sandorius (angl. leveraged buyout), trumpalaikį lėšų poreikį iki užsitikrinant bankinį finansavimą (angl. bridge financing), anot valdytojų, „išskirtiniais atvejais“ ketinama finansuoti ir su NT susijusius projektus, jeigu užstato vertė „reikšmingai“ viršija finansavimo poreikį.

Numatomos investicijos priklauso vadinamajai privačios skolos (angl. private debt) turto klasei, kurioje vis dažniau investuoja privataus kapitalo fondai, kiti instituciniai investuotojai.

„Dėl stabilios grąžos, pakankamai aiškaus verslo modelio, privačios skolos fondų valdomo turto dydis per paskutinius dešimt metų patrigubėjo, skolos fondai tapo visiškai įprasta turto klase prie NT ir privataus kapitalo fondų“, – aiškina Benas Poderis, bendrovės „Orion Asset Management“ Investicinių fondų centro vadovas ir minimo fondo valdytojas.

Neišvystyta sritis

Fondo valdytojas teigia, kad Lietuvoje privačios skolos investicijų sritis yra neišvystyta. Idėjos įgyvendinimui potencialą fondo kūrėjai mato iš „įmonių poreikio skolintis“.

„Lietuvoje nėra obligacijų rinkos, todėl įmonės realiai neturi alternatyvų bankams, kiti alternatyvaus finansavimo žaidėjai šiandien taip pat yra labai maži,  banko finansavimas ne visada prieinamas ir tinkamas, viešas obligacijų leidimas yra ilgas, nebūtinai pigus ir nebūtinai garantuotas procesas“, – sako p. Poderis.

Iš investicijų privačios skolos turto klasėje fondas sieks uždirbti investuotojams 8–10% metinę grąžą po fondo mokesčių baziniu scenarijumi.

„Orion Private Debt Fund I“ valdytojai tikisi per 2–3 metus pasiekti 15–20 mln. Eur fondo dydį.

„Tai turėtų būti 6–8 pozicijos, iš kurių dalis keisis kas metus, kitos – kas dvejus ar trejus. Analizuojame įmones, kurių bendras poreikis pinigams yra apie 15 mln. Eur, kurių reikia kitų įmonių įsigijimui, gamybinių pajėgumų didinimui arba NT projektų vystymui“, – sako fondo valdytojas.  

Daugiau informacijos:

Orion Private Debt Fund valdytojas
Benas Poderis
Tel. Nr. +37061556013
Email: bp@orion.lt

***

Verslo žinių straipsnį skaitykite čia