2018 m. balandžio 24 d., antradienis

 

Viena iš ilgiausiai Lietuvoje veikiančių turto valdymo įmonių UAB „Orion Asset Management“ per 2017 metus investuotojams uždirbo ir išmokėjo daugiau kaip 10 mln. eurų pelno, gavo 3 kartus daugiau nei 2016 metais – 2,5 mln. eurų – pajamų ir skaičiavo  1,2 mln. eurų grynąjį pelną. Grąža investuotojams sudarė per 20 procentų viso įmonės valdomo turto.

„2017 metais bendrovė įgyvendino užsibrėžtus tikslus, o pasirinktos investavimo strategijos pateisino mūsų bei klientų lūkesčius. Visos valdomų investicijų kryptys parodė puikius rezultatus. Šiuo metu mūsų investicijų strategijos koncentruojamos į keturias kryptis: vertybiniai popieriai-akcijos, alternatyvios investicijos, mišrios investicijos ir, žinoma, nekilnojamasis turtas. Pastaroji turto klasė išlieka populiariausiųjų investicijų sąraše ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – sako „Orion Asset Management“ generalinis direktorius Ramūnas Baranauskas.

 R.Baranauskas pažymi, kad pastaraisiais metais bendrovė ypatingą dėmesį skyrė ryšiams su klientais ir siekė leisti jiems tapti tikrais investavimo partneriais.

„Klientai, rinkdamiesi investicinius produktus, tam skiria ne vien asmeninius finansus, bet ir savo laiką. Todėl jiems vis svarbiau tampa su profesionalais išsamiai aptari rūpimus investicinius klausimus ir pasirinkimus. Įsiklausydami į klientų poreikius ir siekdami pasiūlyti nišinius investicinius sprendimus, kurie ne tik padeda diversifikuoti asmenines investicijas, bet ir suteikia galimybes uždirbti investuojant į išskirtines turto klases: pradedant nuo dirbtinio intelekto valdomu investicijų portfelio ir ribotos rizikos fondų – vadinamųjų hedge – iki atsinaujinančios energetikos projektų ar specializuoto nekilnojamojo turto bei finansavimo ar skolos instrumentų. Tai tik dalis investicinių produktų, kuriuos individualiai galime parinkti pagal kliento valdomo turto diversifikaciją ir toleranciją rizikai“, – sako R. Baranauskas.

Įmonės generalinis direktorius pabrėžia, kad įmonė ir 2018 metais nemažindama investicijų tempo toliau stiprina savo pozicijas rinkoje, puoselėja investavimo kultūrą Lietuvoje ir rinkai pateikia išskirtinius investicinius sprendimus.

„Šiuo metu valdome 17 investicinių fondų, didžioji dalis per 2017 metus fiksavo investicijų prieaugį, o artimiausiu metu planuojame rinkai pristatyti dar kelis naujus. Turbūt galime drąsiai sakyti, kad šiuo metu mūsų valdomo turto krepšelis yra vienas plačiausių Lietuvoje“, – teigia R. Baranauskas.

Jis pažymi, kad pasaulio ekonomika ir finansų rinkos su akcijų kainų rekordais priminė ir dar kartą patvirtino, kad investicijos ir akcijų rinka gali būti iracionali, todėl teisingai naudojami investiciniai produktai ir jų diversifikacija gali padėti pergyventi visus rinkos sukrėtimus bei gauti ženkliai didesnę investicijų grąžą nei pastaruoju metu spartėjanti infliacija.

„Taip pat daug dėmesio skirsime ir santykiams su klientais bei sieksime populiarinti investavimo kultūrą, taip prisidėdami prie tolesnės šio finansų sektoriaus plėtros“, – sako R. Baranauskas.

„Orion Asset Management“ vadovas pabrėžia, kad įmonės prioritetu 2018 metais bus investicinių paslaugų ir produktų plėtra bei tobulinimas, didelį dėmesį skirsime technologijoms. Įmonė iki metų vidurio rinkai planuoja pristatyti ne tik dar kelis naujus investicinius sprendimus, tačiau ir toliau plėtos esamus fondus ir augins jų vertę.

Daugiau informacijos:

Ramūnas Baranauskas , UAB „Orion Asset Management“ generalinis direktorius, Tel. 8 655 58866, El. paštas rb@orion.lt

Trumpai apie UAB „Orion Asset Management“:

„Orion Asset Management“ – „Orion Asset Management“ yra viena didžiausią patirtį turinčių turto valdymo įmonių Lietuvoje. Lietuvos rinkoje įmonė veiklą pradėjo 2000 metais kaip UAB „Investicijų portfelių valdymas“. Pagrindinė kompanijos veikla – klientų turto ir investicinių fondų valdymas.

Šiuo metu kompanijos valdomas turtas siekia daugiau kaip 84 mln. eurų. Bendrovė valdo 17 investicinių fondų, į kuriuos yra investavę virš 700 investuotojų.